ВТУ Тодор Каблешков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ВТУ Тодор Каблешков

Неофициален форум.
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Савети по висша математика 1

Go down 
+2
Simurgh
leni9991
6 posters
АвторСъобщение
leni9991
New user
New user



Брой мнения : 9
Registration date : 29.09.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 7:29 pm

Здравейте, ас съм 1 курс 1 семестър някакви съвети как да си взема ВМ1
Тези две контролни през семестара дали дава еднакви задачи всяка година или някакви от какви типове ще са

Мерси предварително
Върнете се в началото Go down
Simurgh
Silver user
Silver user



Female
Брой мнения : 56
Registration date : 10.02.2008

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 9:24 pm

leni9991 написа:
Здравейте, ас съм 1 курс 1 семестър някакви съвети как да си взема ВМ1
Тези две контролни през семестара дали дава еднакви задачи всяка година или някакви от какви типове ще са

Мерси предварително
Сядай си на задника и решавай задачи. Добре е да се явиш на контролните, защото хем получаваш точки, хем си помагаш за изпита.
За да не вземеш ВМ трябва да си или много тъп или много мързелив. При повечето е налице втория случай, не прави тая грешка да се водиш по масовото мнение, че нямало взимане. Аз нито съм вундеркинд, нито математиката ми вървеше кой знае колко в даскало, но и трите си ги взех от първия път!
Задачите са от типовете, които се решават през семестъра. Необходимо е да научиш примерите, които асистента дава на упражнения и проблем няма да имаш.
Върнете се в началото Go down
krasimir
Site Admin
Site Admin
krasimir


Male
Брой мнения : 130
Age : 37
Location : София
Registration date : 13.12.2007

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeСря Сеп 30, 2009 5:19 pm

Изкарвапо по 30т. на контролните и имаш 3 за семестъра.
Върнете се в началото Go down
Simurgh
Silver user
Silver user



Female
Брой мнения : 56
Registration date : 10.02.2008

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 5:30 pm

krasimir написа:
Изкарвапо по 30т. на контролните и имаш 3 за семестъра.
Малко трудно се изкарват по 30 т, поне аз не съм била свидетел. Но един приличен резултат (около 20т., например) ти помага доста за изпита после, да не говорим от огромната полза от самото учене на задачите за контролните!
Върнете се в началото Go down
krasimir
Site Admin
Site Admin
krasimir


Male
Брой мнения : 130
Age : 37
Location : София
Registration date : 13.12.2007

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 6:19 pm

Аз си спомням, че на първото контролно на първата математика имах 40т. Cool
На другите имах м/у 20 и 30. Ама под 20 точки не съм падал. Подготовката ми беше пререшаване на ВСИКЧИ задачи, които ще са на контролното. Това ми отнемаше 4, 5 дена по 4, 5часа на ден.
Върнете се в началото Go down
Simurgh
Silver user
Silver user



Female
Брой мнения : 56
Registration date : 10.02.2008

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 7:06 pm

krasimir написа:
Аз си спомням, че на първото контролно на първата математика имах 40т. Cool
На другите имах м/у 20 и 30. Ама под 20 точки не съм падал. Подготовката ми беше пререшаване на ВСИКЧИ задачи, които ще са на контролното. Това ми отнемаше 4, 5 дена по 4, 5часа на ден.

Всъщност, аз се обърках и си мислех, че 30 т. е максимума, а той 40 беше...Както и да е.
Пререшаване на задачите от контролните, от семинарните упражнения, от примерните изпитни теми в страницата на катедрата и по една консултация преди изпит ми изкараха 4-ки на изпита (все пак теория не ми се учеше за да имам по-висока оценка). Математиката е един от малкото предмети, който наистина изисква малко повече внимание и сериозност. Не е като да си напишеш пищовите вечерта преди изпита, нито да назубриш някой и друг въпрос в рейса докато отиваш на даскало!
Върнете се в началото Go down
leni9991
New user
New user



Брой мнения : 9
Registration date : 29.09.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: zdraveite   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 4:29 pm

vqrno li e 4e ako imam 40 to4ki ot dvete kontrolni na izpita mi trqbvat 20 taka li e
Върнете се в началото Go down
krasimir
Site Admin
Site Admin
krasimir


Male
Брой мнения : 130
Age : 37
Location : София
Registration date : 13.12.2007

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 8:54 pm

leni9991 написа:
vqrno li e 4e ako imam 40 to4ki ot dvete kontrolni na izpita mi trqbvat 20 taka li e
Трябват ти 20/0,6 - тоест 34т.
Върнете се в началото Go down
leni9991
New user
New user



Брой мнения : 9
Registration date : 29.09.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: v ponedelnik ste ni varnat parvite kontrolni   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПет Ное 13, 2009 3:30 pm

mislq 4e ste imam 30 to4ki 3 ot 4te zada4i sa mi verni v ponedelnik ste vidim

Пиши на кирилица!
Върнете се в началото Go down
leni9991
New user
New user



Брой мнения : 9
Registration date : 29.09.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: здравейте   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПон Ное 16, 2009 5:33 pm

имам 33 точки
Върнете се в началото Go down
lssupporter

lssupporter


Male
Брой мнения : 2
Registration date : 28.07.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПон Яну 04, 2010 1:02 pm

Сега дойде време за изпита и всеки разбира се се разщъква из нета да хване някоя промоция...Споделете изпита от близките 2 3 години има ли нещо общо с този http://math.vtu.bg/VM1-p.pdf който е даван 2004-та ...А за това кой,колко има на контролните си е за него...Аз имам на първото 29 на второто 15 (зачита ми се първото и се умножава по 0,8 = 23,2 ,което ще рече че ми трябват да реша 4 задачи за да имам 3 и много ме интересно какво горе долу ще има и дали съвпада с това от линка...
Върнете се в началото Go down
jojo
Silver user
Silver user



Male
Брой мнения : 43
Location : sf
Registration date : 15.11.2008

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПет Яну 08, 2010 6:07 pm

определено нещо подобно ще е изпита.може да и има и различно формулирана задача,но се предполага в общия смъсил подобни да са.
първите три задачи не са трудни,това се отнася и за предпоследните 3 задачи.
въпреки,че има и хора на които други не са им трудни.но целта е да се вземе изпита,а не с колко Very Happy ,прочети и теория,че може да ти помогне доста
Върнете се в началото Go down
lssupporter

lssupporter


Male
Брой мнения : 2
Registration date : 28.07.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПет Яну 08, 2010 7:44 pm

Всичко е точно на изпита отидох с нагласата да имам 100 т.,но нещо не можах да реша една супер елементарна система и ми стана нервно и неможах да се концентрирам,но все пак 49 т. е доста добре,при положение,че имам 44 на контролните.Доволен резултат.За втората част ще знам да решавам задачи не само деня преди контролните и 3 4 дни преди изпит,а поне 1 път в седмицата Very Happy:D:D Все едно си повярвах Very Happy,но действително ако си ходил на упражненията и си схванал нещата малко от малко няма да имаш проблеми(и на контролните задължително се ходи), а колкото до това,че ако не бяха те нямаше да изкарам е въпрос на психика,защото повечето задачи ако е сега ще ги реша(не на 100%,но поне за 7 8 9 10 точки)
Върнете се в началото Go down
leni9991
New user
New user



Брой мнения : 9
Registration date : 29.09.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: zdraveite   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПон Фев 08, 2010 3:52 pm

vzeh matematika 1 super na popravitelnata sesiq oba4e
Върнете се в началото Go down
o4ka7a




Брой мнения : 1
Registration date : 06.11.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeПон Фев 08, 2010 4:14 pm

То и аз взех математиката на поправката
Върнете се в началото Go down
leni9991
New user
New user



Брой мнения : 9
Registration date : 29.09.2009

Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: hi   Савети по висша математика 1 Icon_minitimeВто Фев 09, 2010 9:54 am

ami extra
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Савети по висша математика 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Савети по висша математика 1   Савети по висша математика 1 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Савети по висша математика 1
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ВТУ Тодор Каблешков :: Катедри :: Катедра: Математика и информатика-
Идете на: