ВТУ Тодор Каблешков
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ВТУ Тодор Каблешков

Неофициален форум.
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Чужд език

Go down 
+3
jojo
krasimir
kolanass
7 posters
АвторСъобщение
kolanass
Bronze user
Bronze user
kolanass


Male
Брой мнения : 21
Location : София
Registration date : 06.11.2008

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 4:46 pm

Кой от езиците не изисква усилено учене (тоест кой от преподавателите е най-"печен") Question Не, че ме мързи Laughing ,ма трябва да се набляга на Механиката Idea
Върнете се в началото Go down
http://bg.altermedia.info/
krasimir
Site Admin
Site Admin
krasimir


Male
Брой мнения : 130
Age : 37
Location : София
Registration date : 13.12.2007

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 6:50 pm

Май тези които бяха на френски минаха доста леко. Smile Аз бях на руски и съм горд, че сам със собствени сили си изкарах тройката. Smile
Иначе все повече се замислям дали да не почна да уча английски. Като за начало мога да се запиша някъде заедно с малките.. мисля, че така ще ми е по-лесно. Поне да го науча на ниво... да мога да водя най обикновен диалог а някого.
Върнете се в началото Go down
kolanass
Bronze user
Bronze user
kolanass


Male
Брой мнения : 21
Location : София
Registration date : 06.11.2008

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 7:13 pm

Само 15 човека изкараха теста по английски, и от първия час преподавателката започна да говори само на английски, което попринцип е много правилно за овладяването на език, трябва да имаш определена база от данни и да надграждаш, а и май не се изкарва лесно английския!
Върнете се в началото Go down
http://bg.altermedia.info/
krasimir
Site Admin
Site Admin
krasimir


Male
Брой мнения : 130
Age : 37
Location : София
Registration date : 13.12.2007

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 7:19 pm

Е аз това дето казвам, че искам да уча английски с малките... имам в предвид с първи, втори, трети, четвърти, пети клас.. нещо такова... Laughing
Върнете се в началото Go down
kolanass
Bronze user
Bronze user
kolanass


Male
Брой мнения : 21
Location : София
Registration date : 06.11.2008

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 7:27 pm

krasimir написа:
Е аз това дето казвам, че искам да уча английски с малките... имам в предвид с първи, втори, трети, четвърти, пети клас.. нещо такова... Laughing
Laughing Laughing Laughing
пеене на песнички, оцветяване на картинки, все от някъде трябва да се започне Laughing
Върнете се в началото Go down
http://bg.altermedia.info/
jojo
Silver user
Silver user



Male
Брой мнения : 43
Location : sf
Registration date : 15.11.2008

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 7:59 pm

според мен за език е най-добре,тук ако имаш понятие и е изучаван в някаква степен.
то английския вече си е почти задължителен,друг е плюс.
но най-важното е да се практикуват и след свършване на курс ,..,защото иначе има голяма вероятност да се забравя с времето. казвам го от личен опит Smile
Върнете се в началото Go down
krasimir
Site Admin
Site Admin
krasimir


Male
Брой мнения : 130
Age : 37
Location : София
Registration date : 13.12.2007

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 19, 2009 11:53 pm

Е какво му е хубавото? Едно е да учиш нещо за да минеш съвсем друго е да го учиш защото искаш. Тук нищо не може да се научи защото го учиш по принуда, а и аз не искам да уча такива неща... някаква граматика... времена дрън, дрън, че аз на Български не ги знам тези неща.
Искам да мога да говоря и да се разбирам. Много повече съм научил от филмите, които гледам отколкото през седемте години, които съм учил в училище.
Върнете се в началото Go down
Simurgh
Silver user
Silver user



Female
Брой мнения : 56
Registration date : 10.02.2008

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeПет Фев 20, 2009 10:18 am

Ако искате да научите език, ПЖИ не е мястото - всички езици се преподават на много ниско ниво, да не говорим че ги няма задължителните "технически езици", което е огромна простотия. Най-лесно се минават френски и руски, английски не записвайте - учи се на много ниско ниво, но в същото време часовете протичат по-зле отколкото с прогимназията - правят се и най-малоумните упражнения, всички точки от тетрадките се изписват, дават се домашни (не че някой си прави труда да ги пише), но в крайна сметка нищо не се научава заради ниското ниво. Казвам го от опит, защото все пак съм завършила английска паралелка! С немския знам, че е същата работа, така че записвате тия дето нищо не се прави поне да не си губите времето с глупости. Забравете за езикови познания ако не ги имате отпреди!
Върнете се в началото Go down
kolanass
Bronze user
Bronze user
kolanass


Male
Брой мнения : 21
Location : София
Registration date : 06.11.2008

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeСря Май 20, 2009 1:59 pm

Ça va!!! Френския се оказа най-лесен от всички, благодаря за препоръката! bounce Трябва само присъствие и да се пишат преводите на текстовете!
Върнете се в началото Go down
http://bg.altermedia.info/
petionka
Bronze user
Bronze user
petionka


Female
Брой мнения : 18
Age : 35
Registration date : 03.07.2009

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeСъб Юли 04, 2009 2:42 am

kolanass написа:
Ça va!!! Френския се оказа най-лесен от всички, благодаря за препоръката! bounce Трябва само присъствие и да се пишат преводите на текстовете!

не съм напълно съгласна с теб, в началото исках да запиша френски,но в "бързината" записах немски и съм доволна 5 (6те6е да е 6, но накрая малко се отпуснах). сега не съжалявам за избора си , защото тези които са били на френски им е било трудничко,и е имало и доста 3-ки
Върнете се в началото Go down
kolanass
Bronze user
Bronze user
kolanass


Male
Брой мнения : 21
Location : София
Registration date : 06.11.2008

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeНед Юли 12, 2009 3:36 pm

petionka написа:
kolanass написа:
Ça va!!! Френския се оказа най-лесен от всички, благодаря за препоръката! bounce Трябва само присъствие и да се пишат преводите на текстовете!

не съм напълно съгласна с теб, в началото исках да запиша френски,но в "бързината" записах немски и съм доволна 5 (6те6е да е 6, но накрая малко се отпуснах). сега не съжалявам за избора си , защото тези които са били на френски им е било трудничко,и е имало и доста 3-ки
Да, мъка си беше да я чакаме по 25 минути за всеки час(бая цигари се изпушиха) Laughing А иначе немския си заслужава заради симпатичната млада преподавателка Laughing
Върнете се в началото Go down
http://bg.altermedia.info/
petionka
Bronze user
Bronze user
petionka


Female
Брой мнения : 18
Age : 35
Registration date : 03.07.2009

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeСъб Юли 18, 2009 10:20 pm

kolanass написа:
petionka написа:
kolanass написа:
Ça va!!! Френския се оказа най-лесен от всички, благодаря за препоръката! bounce Трябва само присъствие и да се пишат преводите на текстовете!

не съм напълно съгласна с теб, в началото исках да запиша френски,но в "бързината" записах немски и съм доволна 5 (6те6е да е 6, но накрая малко се отпуснах). сега не съжалявам за избора си , защото тези които са били на френски им е било трудничко,и е имало и доста 3-ки
Да, мъка си беше да я чакаме по 25 минути за всеки час(бая цигари се изпушиха) Laughing А иначе немския си заслужава заради симпатичната млада преподавателка Laughing

da suglasna sum Smile

Писането на кирилица е задължително!
Точка 1 от Правилата


Последната промяна е направена от afreto на Нед Авг 09, 2009 5:37 am; мнението е било променяно общо 2 пъти (Reason for editing : Нарушена точка 1 от правилата на форума)
Върнете се в началото Go down
Zippo
New user
New user



Брой мнения : 11
Registration date : 15.01.2010

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeПет Яну 15, 2010 3:38 am

И аз бих дал гласност за немския, там е една от малкото ми 6-тици..., но - зависи какви са ви били и езиците в даскало - не ми се почваше да "уча" трети език, след немския и английския, и избрах не този когото го знам повече, а който почна от Авс-то
Върнете се в началото Go down
prosss




Male
Брой мнения : 4
Age : 37
Registration date : 11.02.2010

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: :)   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 11, 2010 9:56 pm

Привет, колеги alien
Искам да попитам за малко инфо относно преподавателката по руски - Димитрова?
Общо взето бива ли като човек, че се чудя какво да запиша, оценките не ме притесняват много, щото съм се занимавал и с 4те езика и все за една 3ка ще скалъпя, надявам се Rolling Eyes Най-вече ме интересува да е точен даскала и да не ме тормози и натоварва, че 1вия семестър го проспах и ще си нося и 4те изпита Embarassed
Върнете се в началото Go down
prosss




Male
Брой мнения : 4
Age : 37
Registration date : 11.02.2010

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeЧет Фев 11, 2010 9:59 pm

и още нещо, колко семестъра се учи чужд език и освен оценка в дипломата, друг сертификат може ли да се вземе scratch
Върнете се в началото Go down
Zippo
New user
New user



Брой мнения : 11
Registration date : 15.01.2010

Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitimeВто Фев 16, 2010 8:31 am

1 семестър се учи
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   Чужд език Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чужд език
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ВТУ Тодор Каблешков :: Катедри :: Катедра: Хуманитарни науки и чужди езици-
Идете на: